خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
home theater in Los Angeles
فلنج
Barabas Ropa de hombre
نوین تحقیق
تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
مقاله آراستگی و شخصیت پذیری

مقاله آراستگی و شخصیت پذیری

دانلود مقاله آراستگی و شخصیت پذیری

مقاله آراستگی و شخصیت پذیری
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل doc
حجم فایل 11 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 11

مقاله آراستگی و شخصیت پذیری

قسمتهایی از متن:

مقدمه

اگر به آدم‌های گوناگونی كه از كنار شما در خیابان مجاور و شلوغ عبور می‌كنند، اندكی تأمل كنید، دربارة هر كدام كه دارای تیپ و شكل و شمایل خاصی هستند، چه قضاوتی می‌كنید؟

افراد با كت و شلوار، پیراهنِ آستین‌كوتاه، چادر یا روسری، كفش كتانی، در حال جویدن آدامس، با لباس تعمیركاری و یا اتوكشیده، كرواتی و اُدكلانی، همراه با كیف دستی پارچه‌ای و یا سامسونت، موهای بلند از پشت بسته یا كوتاه همراه با ته‌ریش، قیافه عبوس و اخمو و یا شاداب و خندان، صورت و چهره زمخت با سبیل كلفت و یا باوقار و آرام، لباس‌های تنگ و چسبان و كوتاه، رنگارنگ و یا تیره و... به‌راستی درباره هر یك از این‌ها چه قضاوتی می‌كنید؟

...

بعضی از موارد ارتباط نوع پوشش و شخصیت آدمی را بر می‏شماریم:

۱) پوشیدن لباس آراسته و پرهیز از هر نوع آشفتگی و پریشانی، نشانه‏ای از وجود نظام فکری و ذوق سلیم در انسان است. بنابراین می‏توان گفت آشفتگی برونی حکایت از آشفتگی درونی می‏کند. زیرا انسان اگر دارای شخضیت طبیعی و سالم باشد از آشفتگی و بهم ریختگی گریزان است و نظم و ترتیب و تمیزی را بر ژولیدگی و پریشانی ترجیح می‏دهد.

۲) پرهیز از خودآرایی و پذیرفتن آشفتگی و ژولیدگی در لباس به جهت تعارضی که با خواسته‏های فطری انسان دارد اثرات سویی در زمینه روانی بر انسان بجای می‏گذارد بطوری که به تدریج سبب بروز افسردگی روحی و انهدام ذوق سلیم در انسان شده و منجر به بی‏اعتدالی روانی می‏شود، تا آنجا که علائق انسان را به زندگی و مواهب موجود در آن از حد اعتدال کاهش می‏دهد و او را به شخصی منزوی و گوشه‏گیر تبدیل می‏کند.

۳) آراستگی ظاهری اگر با خود آرایی درونی همراه شود، تنها رمز موفقیت انسان در جلب محبت و راه یافتن در دلهاست، به طوری که بدون برخورداری از چنان شرایط ظاهری و باطنی، انتظار محبوبیت پیدا کردن، انتظاری بی‏جا خواهد بود.

در اینجا بعضی از ویژگیهای لباس را که با شخصیت انسان مرتبط است از زبان روایات اسلامی یادآور می‏شویم:

۱) لباس زیبا باعث تقرب به خداست. امام صادق(ع) فرمود خود را بوسیله لباس زیبا کنید زیرا خدا زیبا است و زیبایی را دوست دارد. (وسائل، ج ۳، ص ۳۴۰.) بنابراین وقتی انسان احساس کند خدا او را دوست دارد تأثیر مثبتی بر شخصیت او می‏گذارد.

...

دانلود مقاله آراستگی و شخصیت پذیری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله آراستگی و شخصیت پذیری,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
پاورپوینت ارتقا و حفظ کرامت مردم در نظام اداری

پاورپوینت ارتقاء و حفظ کرامت مردم در نظام اداری

دانلود پاورپوینت ارتقا و حفظ کرامت مردم در نظام اداری

پاورپوینت ارتقاء و حفظ کرامت مردم در نظام اداری
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 41 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 14

شرح اسلایدها:

اسلاید اول:

بسم الله

اسلاید دوم:

عنوان

اسلاید سوم:

هفت برنامه مصوب بمنظور تحول اداری

اسلاید چهارم:

مشتری گرائی چیست؟

اسلاید پنجم:

مشتری كیست؟

اسلاید ششم:

ارباب رجوع كیست؟

اسلاید هفتم:

رضایت مشتری چیست؟

اسلاید هشتم:

مشتریان (ارباب رجوع) سازمانی به دو دسته تقسیم می شوند :

اسلاید نهم:

مشتریان (ارباب رجوع) سازمانی به دو دسته تقسیم می شوند :

اسلاید دهم:

ویژگیهای نظام خدماتی مطلوب

اسلاید یازدهم:

ویژگیهای نظام خدماتی مطلوب

اسلاید دوازدهم:

اهم مشكلات ارباب رجوع در نظام اداری

اسلاید سیزدهم:

ریشه و علل مشكلات

اسلاید چهاردهم:

كلیّات طرح تكریم

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

مشتری كیست؟

مشتری كسی است كه نیازش را خود تعریف می كند، كالاها و خدمات تولیدی ما را مصرف می كند و حاضر است بابت آن هزینه مناسبی را بپردازد . باید توجه داشت كه زمانی مشتری این هزینه را تقبل می كند كه در كالاها و یا خدمات تحویلی ارزشی را ببیند كه پرداخت آن هزینه را توجیه می كند

دانلود پاورپوینت ارتقا و حفظ کرامت مردم در نظام اداری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت ارتقا و حفظ کرامت مردم در نظام اداری,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
تحقیق علل اختلالات روحی زنان شاغل

تحقیق دلایل بروز اختلالات روحی در زنان شاغل

دانلود تحقیق علل اختلالات روحی زنان شاغل

تحقیق دلایل بروز اختلالات روحی در زنان شاغل تحقیق علل اختلالات روحی زنان شاغل
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل doc
حجم فایل 49 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 49

تحقیق دلایل بروز اختلالات روحی در زنان شاغل

زنان نیز همپای مردان در عرصه های مختلف اجتماعی فعالیت می کنند و دیده شده که در بیشتر مشاغل حتی مشاغل سخت که پیشتر تصور می شد فقط مردان قادر به انجام آنها هستند، مسوولیت های مهم و کارآمد را برعهده دارند. وظایف زنان امروز به مراتب بیشتر از گذشته است.          

هرچه به جلو می رویم حضور زنان در اجتماع پررنگ تر می شود. زنان نیز همپای مردان در عرصه های مختلف اجتماعی فعالیت می کنند و دیده شده که در بیشتر مشاغل حتی مشاغل سخت که پیشتر تصور می شد فقط مردان قادر به انجام آنها هستند، مسوولیت های مهم و کارآمد را برعهده دارند. وظایف زنان امروز به مراتب بیشتر از گذشته است.

زنی که تا دیروز فقط در خانه فعالیت می کرد و عهده دار خانه داری و همسر داری بود و تنها دغدغه اش به چگونگی تربیت فرزندان معطوف می شد، امروز علاوه بر مسوولیت های پیشین بایستی در محیط اداره نیز به عنوان یک فرد کاری و پرتوان حضور داشته باشد و در راستای حفظ نقش خود به عنوان یک فرد مستقل در جامعه بکوشد. افزایش حضور زنان در عرصه های اجتماعی جدا از تاثیری که بر رشد شخصیت فرد و افزایش آگاهی های وی می گذارد در آینده نیز موجب تحکیم پایه های خانواده شده و به تربیت فرزندان سالم کمک می کند؛ چنانکه بارها گفته و شنیده ایم که پشت هر مرد موفقی زن موفق تری وجود دارد.

به رغم تمامی نتایج مثبتی که از حضور زنان در اجتماع حاصل می شود ولی پیامد های منفی هم وجود دارد که تنها متوجه خود زنان است و آن به خطرافتادن سلامت روانی آنهاست. افزایش میزان مراجعات به کلینیک های اعصاب و روان و نیز بالارفتن آمار ابتلا به بیماری های قلبی در زنان در چند سال اخیر همگی حکایت از تاثیرات منفی حضور پیش رونده زنان در مشاغل مختلف دارد.

...

یکی دیگر از مسائلی که باعث بروز افسردگی در زنان می شود و باز هم در زنان شاغل بیشتر نمود دارد افسردگی ناشی از اختلالات زناشویی است. بسیاری از اختلافات زناشویی ناشی از عدم مصاحبت زن و شوهر است که ممکن است آنها را به مرز جدایی بکشاند. اغلب مردان از این موضوع شکایت دارند که همسرشان بیشتر وقت خود را در محیط کار می گذراند و کمترین توجهی به آنها نمی کند و قادر به برآورده ساختن جزئی ترین نیاز های همسر و فرزندان خویش نیست. در طرف دیگر زن از این موضوع ناراضی است که چرا باید تمام وقت خود را متمرکز خانه و امور منزل کند در صورتی که قابلیت های فراوانی در محیط اجتماع دارد و می تواند هم پای همسر خویش فعالیت کند ضمن اینکه قادر خواهد بود همسر خوبی برای شوهر و مادر نمونه و دلسوزی برای فرزندانش باشد.

در چنین شرایطی زن دچار افسردگی شده و از آنجا که بسیار حساس است ممکن است سکوت را بی تفاوتی یا طرد از طرف مقابل تلقی کند و منزوی و گوشه گیر شود. زنان شاغل که به این احساس دست می یابند بیش از گذشته خود را تنها می بینند به همین خاطر خود را از دیگران طرد کرده و بیش از گذشته به انجام امور شغلی می پردازند و به نوعی خود را در کار غرق می کنند که همین باعث افزایش انتقاد، بهانه گیری، پرخاشگری و بی تفاوتی همسر شده که متاسفانه در بسیاری موارد رابطه زناشویی با این تفکر که «او با شغلش ازدواج کرده و کارش را بیشتر از من دوست دارد» از هم می پاشد و به جدایی می انجامد. در این میان تنها، احساس بیهودگی و پوچی مضاعف است که نصیب زن می شود و افسردگی او را شدت می بخشد. ...

...

دانلود تحقیق علل اختلالات روحی زنان شاغل


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق علل اختلالات روحی زنان شاغل,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل doc
حجم فایل 80 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 31

علل مفاسد اجتماعی

 قسمتهایی از متن تحقیق:

چكیده تحقیق

به اعتقاد ما اساسی ترین و زیربنایی ترین عنصر یك جامعه فرهنگ آن است چرا كه سایر شئون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی حقوقی یك جامعه از فرهنگ آن ناشی می شود و بر مبنای تفكّر اسلامی فرهنگ روح و جان تمدن است .

نهاد خانواده اوّلین و مؤثّرترین مرحله در انتقال میراث فرهنگی و مقاوم سازی در برابر فرهنگ غیرخودی است به طوری كه سطح سواد و آگاهی والدین و نقش الگویی آنان در ابعاد مختلف رفتاری از جمله : مدل لباس، آرایش، گذراندن اوقات فراغت و . . . می تواند تأثیرات مثبت یا منفی برجای بگذارد.

بعد از خانواده نهادهای اجتماعی از جمله مدارس نقش بسیار مهمّی در اجتماعی كردن و ارتقاء رشد فرهنگ نسل آینده را دارند.

مدارس تنها مكانهایی هستند كه با بهره گیری از شیوه ها و برنامه های مدوّن و تعلیم و تربیت به طور هماهنگ زمینه های فرهنگی را فراهم می سازد . علاوه بر موارد فوق نظام سیاسی هر جامعه، سیستم های امنیتی، الگوهای رهبری، رسانه ها و . . .

هر یك می تواند فرآیند فرهنگ سازی را یاری نموده و جامعه را در ابعاد مختلف رشد و توسعه كمك نمایند.

تحقیق حاضر تحت عنوان (علل مفاسد اجتماعی ) صورت گرفته است و هدف از این تحقیق دستیابی به عواملی است كه زمینه ساز گرایش به مفاسد اجتماعی می شود .

در این تحقیق عناصر تأثیرگذار بر نگرش دانش آموزان نسبت به مفاسد اجتماعی از جمله: سطح سواد والدین، بضاعت مالی خانواده ها، چگونگی گذراندن اوقات فراغت، استفاده از ویدئو، ماهواره و . . . منابع محدود كننده ی مظاهر فرهنگ بیگانه و . . . به عنوان متغیر محسوب شده است . كه با كنترل، حذف و اصلاح هریك می توان بر نگرش آزمودنیها نسبت به پدیده ی شوم از خود بیگانگی تأثیر گذاشت .

بیان مسئله

یكی از مباحث مهم اجتماعی در جامعه ی امروز ما بحث مفاسد اجتماعی است. مسئولین فرهنگی، سیاسی، اجتماعی كشور ما مدّت هاست زنگ خطر را به صدا درآورده اند و نسبت به هجوم و شبیخون دشمن علیه اسلام عزیز و انقلاب اسلامی هشدار داده اند .

توزیع هزاران دستگاه ویدئو، به گونه ای كه اینك بی اغراق یكی از منابع اصلی تغذیه اجتماعی به حساب می آیند، پخش میلیونها نسخه از فیلم های ویدئویی، انتشار میلیونها نسخه از مجلات و كتب ادبی و فرهنگی كه در زمره ی مصادیق بارز«كتب ضلال» به حساب می آیند،آن هم در بین كودكان و نوجوانان بی خبر از همه جا، چاپ و توزیع عكس و پوستر بسیاری از بازیگران سینمایی با مبدّل ساختن جامعه های كودكان و نوجوانان به تابلوهای تبلیغاتی سیّار، توزیع انواع مواد مخدّر، و مشروبات الكلی از نمونه های بارز فساد هستند كه همگی نوعی تهاجم فرهنگی بشمار می آیند. و می تواند باعث فساد اخلاقی، تقلید كوركورانه، انحراف فكری و . . . شود.

...

علل مفاسد اجتماعی (هجوم فرهنگی)

تهاجم علل گوناگونی دارند از جمله :

ـ علل سیاسی : مثل سركوب یك حكومت ،ریشه كن كردن یك انقلاب ، به زانو در آوردن یك نظام و پشیمان كردن مردمی كه به نظام خاصی ا ز زمامداری رأی داده اند .

ـ علل فرهنگی : و آن نابود كردن ذخیره های فكری جامعه و سست كردن بنیانهای مقاوم آن، و مستقر كردن ذخایر جدیدی است كه مناسب با خط خودشان بوده ، منابع آنان را صیانت كند .

ـ علل اقتصادی : كه در قالب تخدیر و از خود بیگانه كردن مردم و مهمانپذیر شدن آنهاست كه در آن صورت مهمان مهاجم گستاخ قادر می گردد ذخایر آن جامعه را غارت كند

ـ علل اجتماعی : و آن سست بی رونق كردن توان اجتماعی و ازمیان بردن توان تحرك یك ملت است كه در سایه ی تخدیر ها و تضعیف كردن ها ، نسل تماشاچی و ناتوان در دفاع بسازد.

ـ نوجوانی مرحله ی گذر از كودكی و ورود به بزرگسالی است . چنان كه والدین به این مفهوم توجه نكنند و در صورتی كه این مرحله از رشد به شكل رضایت بخش مورد ملاحظه قرار نگیرد ، احتمالاْ منجر به مشكلات عاطفی و رفتاری در دوره ی بزرگسالی می شود .

دانلود تحقیق عوامل مفاسد اجتماعی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق عوامل مفاسد اجتماعی,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
مقاله ترس در کودکان و شیوه درمانی ost برای فوبیای خاص

مقاله ترجمه شده همراه با متن اصلی (متن ترجمه شده در 28 صفحه و متن انگلیسی در 34 صفحه)

دانلود مقاله ترس در کودکان و شیوه درمانی ost برای فوبیای خاص

مقاله ترس در کودکان و شیوه درمانی ost برای فوبیای خاص
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 75 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 56

چکیده:

شیوه رفتار درمانی یک جلسه ای، یک گونه از درمان رفتار شناختی می باشد که با تلفیفی از تماس فعال، چالشهای ادراکی الگو برداری مشارکتی ، تقویت ( تجدید قوا) عوامل تربیتی و مهارتهای آموزشی در یک الگوی درمانی دقیق ارتقا می یابد. شیوه درمانی به صورتی می باشد که در یک جلسه 3 ساعته به حداکثر خود می رسد . در این مقاله ما کاربرد استعمال ( شیوه درمانی ost برای فوبیای خاص در فرد جوان مورد بررسی قرار می دهیم و بر موضوعات عملی که مرتبط با ost می باشد و استفاده از این شیوه درمانی در یک محیط بالینی تأکید می کنیم . ما همچنین به طور خلاصه نتایج برآیند حاصل از مطالعات درمانی را بررسی می کنیم و دستورالعمل ها و جهت گیریهای آتی برای تحقیقات بالینی و آموزش عملکردهای بالینی را پیشنهاد خواهیم داد. ما در نهایت بدین نتیجه می رسیم که ost یک شیوه درمانی مفید و کارا می باشد.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 عناوین اصلی مقاله:

(1) فوبیای خاص در کودکان

(2) جزئیات مرتبط با کاربرد درمان درمان برای کودکان

(3) شرح مختصری از شیوه درمانی 0st

(4) قبل از درمان

(5) ارزیابی عملکردی

(6) خانواده و عوامل موثر والدین

(7) دستورالعمل های معقول و دستورالعملهای قبل از درمان

(8) اجرا و هدایت شیوه درمانی ost

(9) الگوی مشارکت

(10) تقویت

(11) آموزش روانشناختی و آموزش مهارتها

(12) پیاده سازی و تحقق طرح درمانی ost

(13) بعد از استفاده از شیوه درمانی ost

(14) فواید و هزینه های مرتبط با یک طرح درمانی ویژه

(15) بررسی و آزمایش استفاده از شیوه درمانی ost در کودکان

(16) مکانیزم های تغییر

(17) نتیجه گیری کلی

(18) منابع و مآخذ

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: قسمتی از متن مقاله:

ارزیابی عملکردی :

در ارزیابی تشخیص بیماری که از قواعد سنتی تبعیت می شود آمادگی برای انجام تست ost بدین صورت می باشد که روانشناس بالینی ابتدا باید کودک را ملاقات کند و والدین و همراهان وی در یک جلسه ارزیابی عملکردی که تقریباً 45 دقیقه طول می کشد به طور جداگانه شرکت کنند . منظور از این جلسه انتقال از مرحله ارزیابی به دست درمان بیماری و آمادگی برای جلسه درمانی فشرده می باشد. بنابراین جلسه ارزیابی عملکردی استفاده می شود تا هر گونه متغیرهای گوناگون حفظ شود، یک حالت ترس چند وضعیتی ایجاد گردد. احساسات ادراکی بحرانی کودک که بیشترین شدت وخامت را دارا می باشد تشخیص داده شود. آغاز و دورۀ خاص فوبیا مشخصص گردد ، اگر امکان داشته باشد اگر ممکن باشد تماس با ترس ممکن شود و دلایل معقول و مستدل برای درمان ارائه گردد.

ما ترجیح می دهیم که اکثریت این جلسه با خود کودک همراه باشیم و سپس یافته های خود در پایان جلسه نسبت به والدین و همراهان کودک مورد تائید قرار دهیم. با وجود این خیلی از کودکان بسیار جوان باخود همراهان و والدینی احتمالاً دارند که تماماً به کودک می کنند. ما همچنین تلاش می کنیم تا چگونگی جنبه های خاص محرکها که احتمالاً بر سطح ترس تأثیر می گذارند مشخص کنیم ( برای مثال رنگ ، اندازه ، حجم ، اجزای مشخص بدن) در جائیکه یک تست BAT مفید باشد می توانیم این جنبه های چند گانه فوبیا را مشخص کنیم ( برای مثال کودک اخیرا دارای یک حافظه واقعی و ملموس در زمان تماس با محرکهای ترس می باشد چنانکه وی می تواند جزئیات ترس خود را ترسیم کند.)

دانلود مقاله ترس در کودکان و شیوه درمانی ost برای فوبیای خاص


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله ترس در کودکان و شیوه درمانی ost برای فوبیای خاص,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
مقاله ایمنی و بهداشت شغلی

مقاله ایمنی و بهداشت شغلی

دانلود مقاله ایمنی و بهداشت شغلی

مقاله ایمنی و بهداشت شغلی
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 18 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 33

ایمنی و بهداشت شغلی

1ـ عناصر سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی: 1ـ1ـ الزامات كلی : سازمان باید یك سیستم مدیریت بهداشت شغلی و ایمنی ایجاد نموده و برقرار نگهدارد كه الزامات آن در كل بند 4 تشریح می شود . باید توجه داشت كه هدف از استقرار سیستم ایمنی و بهداشت شغلی همانگونه كه در ویژگیهای OHSAS 18001 درج شده است ، بهبود عملكرد سازمان در زمینه ایمنی و بهداشت شغلی است . نكته مهم اینست كه پیاده سازی یك سیستم مدیریت به خودی خود برای سازمان مفید نیست بلكه هنگامی این امر پسندیده است كه بتواند موجب بهبود عملكرد سازمان در زمینه ای شود كه سیستم مدیریت برای آن طراحی و اجراشده است.

ویژگیهای مندرج در OHSAS 18001 نیز همگی بر این پایه استوارند كه سازمان به طور مداوم سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی خود را بررسی ، ارزیابی و بازنگری می كند تا فرصتهای بهبود را شناسایی كند و آنها را به كار گیرد . در نهایت بهبود در سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی سازمان باید موجب بهبود در عملكرد ایمنی و بهداشت شغلی سازمان شود . تنها در این صورت است كه می توان انتظار داشت پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی موجب افزایش ارزش افزوده برای فعالیتهای سازمان شود . پیامد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، ایجاد فرایندی منسجم برای دستیابی به بهبود مستمر است كه میزان و دامنه این فرایند ، با توجه به جنبه های اقتصادی و سایر شرایط ، توسط سازمان تعیین    می شود .

1ـ2ـ خط مشی ایمنی و بهداشت شغلی ( OH & S Policy ) : مدیریت ارشد باید خط مشی بهداشت شغلی و ایمنی سازمان را كه در آن اهداف و تعهد به بهبود عملكرد بهداشتی ـ ایمنی به روشنی مورد تاكید قرار گرفته است ، تعریف و مدون نماید . مدیریت مذكور باید اطمینان یابد كه خط مشی تدوین شده متضمن موارد ذیل باشد : الف ) متناسب با ماهیت و گستردگی و میزان ریسكهای بهداشتی ـ ایمنی سازمان باشد . ب )‌ شامل تعهد به بهبود مستمر باشد . ج ) حداقل شامل تعهد به تبعیت از قوانین بهداشت شغلی و ایمنی مرتبط و نیز الزامات دیگری كه سازمان آنها را تقبل نموده است ،‌ باشد ...

...

ـ5ـ3ـ سوابق و مدیریت سوابق ( Records and Records Management ) : سازمان باید روشهای اجرایی برای شناسایی ، نگهداری و تعیین تكلیف سوابق بهداشتی ـ ایمنی ، از جمله نتایج ممیزی ها و بازنگری ها ، ایجاد نموده و برقرار نگهدارد . سوابق بهداشتی ـ ایمنی باید خوانا ، قابل شناسایی و ردیابی به فعالیتهای مربوطه باشد . سوابق باید به نحوی بایگانی و نگهداری شوند كه به سهولت قابل دستیابی باشند و از آسیب ، خرابی یا نابودی محفوظ بمانند . مدت نگهداری آنها باید تعیین و ثبت شود . سوابق باید متناسب با سیستم و سازمان نگهداری شوند تا انطباق با ( عملكرد فعلی ) مشخصات OHSAS 18001 ( و دیگر الزامات قانونی ) را اثبات نماید . سوابق ایمنی و بهداشت شغلی برای اهداف زیر نگهداری می شوند : اثبات اجرای موثر سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی اثبات اجرای فرایندها تحت شرایط ایمن استفاده از اطلاعات گذشته برای تحلیل و تصمیم گیری بهتر در حال و اینده سوابق ایمنی و بهداشت شغلی می تواند شامل موارد زیر باشد : سوابق شكایات گزارش بازرسی های ایمنی و بهداشت شغلی سوابق آموزشی گزارشهای ممیزی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی گزارشهای حوادث ، رخدادها و شبه رخدادها گزارشهای مربوط به عدم انطباقها گزارشات اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه صورت جلسات ایمنی و بهداشت شغلی سوابق بازرسی ، نگهداری و تعمیرات و كالیبراسیون سوابق شناسایی خطر ، مخاطره سنجی و كنترل مخاطرات سوابق كنترلهای پزشكی و بازرسیهای بهداشتی سوابق توزیع و نگهداری وسایل حفاظت فردی سوابق بازنگری مدیریت روشهای اجرایی برای كنترل سوابق كیفیت باید موارد زیر را مشخص نماید : سوابق ایمنی و بهداشت شغلی مورد استفاده در سازمان نحوه شناسایی ، نگهداری و تعیین تكلیف سوابق مدت زمان نگهداری سوابق ( این مدت باید با توجه به مقررات و الزامات قانونی تعیین شود ) مسئولین صاحب اختیار جهت تعیین تكلیف سوابق

....

دانلود مقاله ایمنی و بهداشت شغلی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله ایمنی و بهداشت شغلی,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
تحقیق سلاح های شیمیایی و میکروبی، بررسی جنگ ایران و عراق

انواع سلاح های شیمیایی و میکروبی و مروری بر جنگ ایران و عراق

دانلود تحقیق سلاح های شیمیایی و میکروبی، بررسی جنگ ایران و عراق

تحقیق سلاح های شیمیایی و میکروبی، بررسی جنگ ایران و عراق
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 159 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 13

انواع سلاح های شیمیایی و میکروبی و مروری بر جنگ ایران و عراق

قسمتهایی از متن:

در جنگ تحمیلی 8 ساله علیه ایران رژیم عراق با بهره گیری از چالش های میان تهران واشنگتن، با تحریك كاخ سفید و با هدف رسیدن به امیال خود، مرزهای غربی كشورمان را مورد تاخت و تاز قرار داد. این جنگ به لحاظ بسیاری پارامترها، با سایر نزاع های چند سال اخیر متفاوت بوده است. استفاده از جنگ افزارهای شیمیایی در این جنگ از سوی رژیم عراق یكی از این پارامترها است كه هیچگاه در این وسعت، در هیچ نزاع منطقه ای به كار نرفت. وسعت این اقدام غیرانسانی و مغایر با قوانین بین المللی به حدی بود كه حتی شهروندان عراقی نیز از آن در امان نماندند. اسفند ماه سال 1366 یادآور خاطره تلخ بمباران شیمیایی شهر حلبچه در منطقه كردستان عراق است كه طی آن صدها نفر از اهالی منطقه جان خود را از دست دادند.

آنچه در پی مطالعه خواهید فرمود، مروری است بر تاریخ استفاده رژیم عراق از این سلاح ها در طول جنگ تحمیلی .

اولین باری كه ارتش عراق از سلاح شیمیایی در جنگ استفاده كرد مربوط به 27 مهرماه 1359 در منطقه جنوب (استان خوزستان) است. در این سال عراق چهار بار از سلاح شیمیایی از نوع تاول زا (گاز خردل) استفاده كرده كه 1 مصدوم و 20 شهید به دنبال داشت.

حملات شیمیایی ارتش بعث در سال های 1360 و 61 كه مقارن بود با عملیات های پیاپی رزمندگان اسلام، گسترش یافت. در سال 1360 عراق 6 بار از این سلاح مرگبار و غیر انسانی استفاده كرد كه باز در همان منطقه (جبهه های جنوب) و از همان نوع تاول زا بود این بار 101 نفر به شهادت رسیدند. ...

....

انواع سلاح های شیمیایی

وی ایكسVX

سمی ترین سلاح شیمیایی است و به شكل مایع چسبناك و بی رنگی است كه به آرامی به گاز بی رنگ و بو تبدیل می شود. وی ایكس با تحریك اعصاب موجب تشنج و فلج رگ های خونی و ریه ها می شود.

مقدار 10 میلی گرم از این ماده بر روی پوست برای مرگ كافی است و قربانیان درنهایت بر اثر خفگی می میرند.

عراق توانایی ساخت بیش از 200 تن وی ایكس را داشته و هرگز نیز آمار واقعی آن میزانی كه عراق ادعا می كند نابوده كرده، به دست نیامده است.

سارین

همانند وی ایكس مایع بوده و به سرعت تبخیر می شود. سارین همچونVX موجب ناتوانی، فلج و در پایان خفگی می گردد. فرقه [ژاپنی] «آنوم» در متروی توكیو به سال 1995 با پخش سارین 12 تن [از شهروندان این كشور] را به كام مرگ فرستاد. عراق در ابتدا به بازرسان تسلیحاتی اعلام كرده بود كه 112 تن از این ماده سمی را تولید كرده اما بعدها ادعا كرد این میزان 790 تن بوده است. این كشور همچنین نوعی بمبهای تركیبی تولید می كرد كه حامل 2 محفظه جداگانه مواد شیمیایی بوده و پس از انفجار در تركیب با یكدیگر سارین ایجاد می كرده است. عراق به ساخت هزاران راكت، گلوله های توپ و بمبهای محتوی سارین و استفاده از آنها علیه ایرانی ها در جنگ با این كشور طی دهه 1980 میلادی اعتراف كرده و [همچنین] عقیده بر این است كه [این تسلیحات] علیه شهروندان عراقی كرد نیز به كار گرفته شده است.

گاز خردل

گاز خردل در حالت معمولی مایعی بی رنگ است. عنصر خردل به گاز تبدیل می شود و ممكن است بی بو بوده یا با بوی تند خردل یا سیر استشمام شود. خردل به هنگام تماس [با بدن فرد] بافت ها را از بین می برد، زخم هایی شبیه تاول ایجاد می كند و منجر به آسیب ریه ها و چشم ها می شود. خردل اغلب مرگ آور نیست اما می تواند سبب كوری، مشكلات تنفسی و دیگر آسیبها [ی جسمانی] شود كه برای سال ها دردآور خواهند بود.

این گاز برای اولین بار در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفت. بغداد دو دسته آمار از میزان تولید این گاز اعلام كرده است: [اولین بار میزان تولید خود را] 3 هزار و 80 تن [اما دربار دوم] 2 هزار و 850 تن اعلام كرد. عراق به استفاده گسترده از گاز خردل علیه [نیروهای] ایرانی در طول جنگ با ایران در دهه 1980 اعتراف كرده است. بغداد به سازمان ملل اعلام داشته كه بالغ بر 550 گلوله توپ حاوی گاز خردل را پس از جنگ 1991 خلیج فارس نابود كرده است. ...

...

دانلود تحقیق سلاح های شیمیایی و میکروبی، بررسی جنگ ایران و عراق


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق سلاح های شیمیایی و میکروبی، بررسی جنگ ایران و عراق,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
دانلود پایان نامه طراحی آسانسور

هدف از انجام این پروژه طراحی آسانسوری برای حمل انسان در یک ساختمان مسکونی می باشد،

دانلود دانلود پایان نامه طراحی آسانسور

دانلود پایان نامه طراحی آسانسور پایان نامه طراحی آسانسور آسانسور پایان نامه پایان نامه
دسته بندی پژوهش های دانشگاهی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 3878 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 101

فهرست:
مقدمه
قسمت اول
معرفی آسانسور
قسمت دوم
کابین
قسمت سوم
سیم بگسل
طراحی پولی
طراحی فنرمیان کابل وکابین
قسمت چهارم
محاسبه توان گیربکس
انتخاب موتور
طراحی حلزون چرخ حلزون
طراحی شفت حلزون
طراحی خار حلزون
طراحی شفت چرخ حلزون
طراحی خار چرخ حلزون
طراحی یاتاقان های شفت حلزون
طراحی یاتاقان های شفت چرخ حلزون
قسمت پنجم
آشنایی باترمزآسانسور
طراحی ترمز
طراحی ریل راهنما
ضربه گیرها
طراحی فنرکفشک راهنما
قسمت ششم
طراحی اتصالات لازم شامل پیچ ها

————-

چکیده ای از مقدمه آغازین ” پایان نامه طراحی آسانسور ‎ ” بدین شرح است:

هدف از انجام این پروژه طراحی آسانسوری برای حمل انسان در یک ساختمان مسکونی می باشد، بطوریکه این آسانسور بتواند ۸ نفر را در ۱۰ طبقه جابجا کند و فاصله بین طبقات ۳٫۵ متر باشد. در این پروژه مسائل زیرگرداوری شده است: معرفی آسانسور و انواع آن، ارائه استانداردهای آسانسور، طراحی و انتخاب سیم بگسل، قرقره ها و انتخاب آنها، طراحی فنر، انتخاب موتور، طراحی کامل گیربکس (یاتاقان ها،شفت ها،…)، طراحی ریل و ترمز و طراحی اتصالات.

————-

مشخصات مقاله:

دسته : مهندسی مکانیک

عنوان  :  طراحی آسانسور

قالب بندی : pdf

قیمت : 20000

دانلود دانلود پایان نامه طراحی آسانسور


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود پایان نامه طراحی آسانسور,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
تحقیق انواع اسلحه

تحقیق انواع اسلحه (با تصاویر مربوطه)

دانلود تحقیق انواع اسلحه

تحقیق انواع اسلحه
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 311 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22

تحقیق انواع اسلحه

قسمتی از متن:

نام اسلحه : پانزرفوست (Panzerfaust ) ( مشت زرهی : armour-fist )

نوع اسلحه : راکت شانه پرتاب

کشور سازنده : آلمان توسط شرکت هوگو اشنایدر آ.جی. (Hugo Schneider AG  (HASAG) )

سال ساخت : 1942 میلادی

نوضیحات : این اسلحه نیز مانند اسلحه های هم نوعش چون آر.پی.جی اسلحه ای فاقد لگد یا عقب نشینی (recoilless ) است که نوع مواد منفجره آن مانند آر.پی.جی-2 از نوع مواد منفجره قوی ضد تانک (High Explosive Anti Tank  : HEAT ) می باشد . شرکت سازنده آن ( Hugo Schneider AG (HASAG) ) قبل از این اسلحه نوعی اسلحه ضد تانک دیگری ارائه داده بود به نام فوست پاترون ( فشنگ مشتی :Faustpatrone : fist-cartridge  ) که بعد نام آن را به Faustpatrone klein 30m ( فشنگ کوچک مشتی 30 متر : fist-cartridge small 30m ) تغییر داد که در نهایت Panzerfaust نام گرفت . برای آماده سازی اسلحه باید چاشنی و فیوز را به راکت اضافه کرد . پرتاب راکت با انفجار مقدار کمی پودر سیاه (black powder ) به عنوان خرج پرتاب آغاز می شود که فرمول احتراق آن به قرار زیر است :

 10(KNO3) + 3S + 8C → 2(K2CO3) + 3(K2SO4) + 6(CO2) + 5N2

بهترین ترکیب پودر سیاه از نظر وزنی عبارتست از : 74.64% شوره ، 13.51% زغال ( تأمین کننده کربن ) و 11.85% گوگرد . از این پودر امروزه بیشتر در وسایل آتش بازی ، راکتهای مدل و تفنگهای سرپر (muzzleloading ) استفاده می شود .

گازهایی که از عقب لوله اسلحه خارج می شوند تا دو یا سه متر کشنده اند و خروج همین گازها از عقب سلاح موجب شده که این اسلحه فاقد عقب نشینی شود . منطقه امن در عقب اسلحه حدودا 10 متر است . ماده منفجره راکت از 46.6% تی.ان.تی ( TNT : trinitrotoluene ) و 53.4% آر.دی.ایکس ( RDX : tri-hexogen ) تشکیل شده است .

...

نام اسلحه : ام 4 ( M4 )

نوع اسلحه : اسلحه اسالت ( جنگی ) نوع کاربین ( carbine ) ( AR : Assault Rifle ) ( اسلحه کاربین اسلحه ای است که نسبت به اسلحه استاندارد لوله و قنداق کوتاهتری داشته باشد که منجر به کوتاه شدن طول کلی اسلحه و کم شدن وزن آن می شود . اسلحه ام 4 نوع کاربین اسلحه ام 16 آ 2 است که تا 80% طول آن کاهش پیدا کرده است . این نوع اسلحه برای خدمه وسائل نقلیه و پرسنل ستاد و جنگ شهری مناسب تر است )

کشور سازنده : آمریکا

کالیبر : 45 * 5.56 میلیمتر ناتو

حالات شلیک : 1- تک تیر ، 2- سه تیر (three-round burst ) ( در این حالت با هر بار فشار دادن ماشه سه تیر شلیک می شود . از مزیتهای آن در نشانه گیری است که با یک بار نشانه گیری دقیق ، می توان سه تیر به سمت دشمن شلیک کرد ) ، 3- رگبار ( حالت رگبار در مدل ام4آ1 وجود دارد که در این مدل حالت سه تیر وجود ندارد )

طول اسلحه : 850.9 میلیمتر ( 33.5 اینچ )

طول لوله : 368.3 میلیمتر ( 14.5 اینچ ) ( لوله این اسلحه در نوع ام4آ1 سنگین تر بوده و دارای مقاومت بیشتری نسبت به گرما در آتش مداوم در حالت رگبار است )

وزن اسلحه بدون خشاب : 2.94 کیلوگرم ( 6.5 پوند )

وزن اسلحه با خشاب : 3.4 کیلوگرم ( 7.5 پوند )

برد مؤثر : 360 متر

برد نهایی : 3600 متر

میزان آتش : 700 الی 950 تیر در دقیقه

سرعت گلوله در سرلوله ( سرعت اولیه گلوله ) : 950 متر بر ثانیه ( 2970 فوت بر ثانیه )

خشاب : 30 تایی

...

دانلود تحقیق انواع اسلحه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق انواع اسلحه,

تاريخ : 2 آبان 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : مینا | بازدید : <-PostHit->
تحقیق عملیات امداد و نجات

تحقیق عملیات امداد و نجات

دانلود تحقیق عملیات امداد و نجات

تحقیق عملیات امداد و نجات
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 38 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 63

تحقیق امداد و نجات

قسمتهایی از متن:

شوک

گاهی اوقات بعضی از افراد در اثر خون ریزی های شدید ضربه ها ، شكستگی ها ، ترس و هیجان شدید دچار حالت شوك می شوند . بخاطر داشته باشید ، فردی كه دچار شوك شده می تواند حرف بزند ، ولی شخص بیهوش ، قادر به صحبت با شما نمی باشد .

علائم شوك :

پریدگی رنگ ، پوست دستها و پیشانی سرد و مرطوب می شود ، سرگیجه و تهوع و  هم چنین گشاد شدن مردمك چشم وجود دارد .

كمك های اولیه در شوك :

1 – لباسهای تنگ را باز كنید تا تنفس راحت تر شود ، او را با یك پتوی نازك ، گرم نگهدارید .

2 – با بیمار صحبت كنید و به او دلداری بدهید .

3 – در صورت عطش ، لبهای او را تر كنید .

4 – شخصی را كه دچار حالت شوك شده در وضعیتی بخوابانید تا سرش نسبت به پاها پائین تر باشد ، در چنین حالتی خون بیشتری به مغز می رسد .

5 – چنانچه استفراغ می كند سر او را بیك طرف بر گردانید .

6 – فوراً پزشك را خبر كنید .

سوختگی

در اثر سهل انگاری ، بسیاری از كودكان و نوجوانان در سنین مدرسه ، در ارتباط با آتش بازی ، استفاده از فشفشه و بازی كردن با وسایل برقی ، دچار آتش سوزی می شوند ، لذا توصیه می گردد تا بچه ها از بازی با مواد آتش زا جداً خودداری كنند تا خدای نكرده دچار حادثه نگردند .

 سوختگی دارای انواع گوناگون است :

سوختگی درجه یك : در چنین حالتی پوست قرمز و توأم با   ورم و سوطش و درد می باشد .

سوختگی درجه دو : در این نوع سوختگی علاوه بر علائم فوق طاول نیز وجود دارد .

سوختگی درچه سه : در چنین حالتی قسمت های زیر پوست  و عضلات و حتی استخوان نیز ممكنست دچار سوختگی بشوند . ....

...

اشاره به تعدادی از آتل ها:

                  طرز استفاده از آتل برای شکستگی های بازو

آتل برای شکستگی های ساق پا با استفاده از یک تخته که از پاشنه تا انتهای پا بلندی داشته باشد.

               طرز استفاده از آتل برای شکستگی انگشتان دست

حوادث متفرقه :

الف ) جسم خارجی در عضله

بعضی از اجسام مانند براده فلزات ، سوزن و چوب وارد پوست و عضله می شود در چنین مواردی ؛ ابتدا دستهای خود را با آب و صابون بشوئبد و پس از ضد عفونی محل زخم ؛ چنانچه جسم خارجی سطحی می باشد آنرا خارج نموده سپس محل زخم  را پانسمان نمائید .

ب ) جسم خارجی در چشم

گاهی اوقات در اردوها و محیط خارج از شهر دیده می شود كه در نتیجه ورزش باد و یا بهر دلیل دیگر جسم كوچك و یا حشره ای وارد چشم می شود ؛ كه علائم آن  قرمزی ؛ اشك  ریزش و ترس از نور می باشد ، در چنین حالتی شما دانش آموز عزیز كارهائی كه میتوانید انجام دهید به شرح ذیل است :

1 – ابتدا دستها را با آب و صابون بخوبی بشوئید .

2 – چشم را به هیچوجه نمالید .

3 – هیچگاه برای بیرون آوردن جسم خارجی از اسبابی مانند پنس و غیره  استفاده نكیند .

4 – در صورتیكه جسم خارجی در كره چشم فرو رفته ، برای بیرون آوردن آن از چشم حتماً باید از پزشك كمك بگیرید .

5 – در صورتیكه جسم خارجی در سطح چشم  است چشم  را با آب معمولی تمیز بشوئید .

6 – برای در آوردن جسم خارجی از پلك پائین چشم از گوشه دستمال تمیزی استفاده كنید هیچگاه برای اینكار از پنبه خشك استفاده نكیند .

....

دانلود تحقیق عملیات امداد و نجات


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق عملیات امداد و نجات,